Kádre majstrovských tímov Slovenskej basketbalovej ligy (1993–2019)

Autor: Lukas Kuba | 25.9.2020 o 14:03 | Karma článku: 1,92 | Prečítané:  218x

Lukjanec, Mičuda, Kuznecov, Weiss, Andruška, Černický, Ristanovič, Snopko, Kozlík, Sedlák, Orgler, Babič, Jakabovič, Uhnák, Naglič, Szabo, Krämer, Šoška, Sedmák, Svitek st., Leško, Miloševič, Tucker, Garnett, Rančíkovci a ďalší...

KÁDRE MAJSTROVSKÝCH TÍMOV SLOVENSKEJ BASKETBALOVEJ LIGY (1993–2019)

 

1993 BK Davay Pezinok: Andrej Lukjanec, Vladimír Kuznecov, Peter Orgler, Juraj Bošňák, Milan Černický, Justin Sedlák, Pavol Sooš, Jozef Ištok, Rastislav Procházka, Dušan Šedivý, Martin Krnáč, Marián Marek, tréner Richard Frimmel

 

1993/1994 BC Prievidza: Oleg Meleščenko, Darius Dimavičius, Miroslav Marko, Ľuboš Jelačič, Jozef Lovík, Branislav Jašš, Josef Floreš, Jaroslav Kraus, Peter Sestrienka, Igor Pipíška, Miroslav Chlupis, Jaroslav Štefánik, Viliam Ridzoň, tréner Ľubomír Doušek

 

1994/1995 BC Prievidza: Miloš Babič, Oleg Meleščenko, Jozef Lovík, Branislav Jašš, Ivo Petrovič, Ľuboš Jelačič, Peter Sestrienka, Igor Pipíška, Ivan Jusko, Radoslav Teličák, Juraj Pekárik, Jaroslav Štefánik, Filip Turcer, tréner Ľubomír Doušek

 

1995/1996 BK Inter Slovnaft Bratislava: Peter Mičuda, Jozef Ďurček, Daniel Jakabovič, Marek Andruška, Karol Wimmer, Eathan O'Bryant, Ľubomír Uhnák, Milan Černický, Ľuboš Gál, Kennard Robinson, Pavol Weiss, Dušan Snopko, Jaroslav Murko, Richard Klein, tréner Ľubomír Urban

 

1996/1997 BK Slovakofarma Pezinok: Andrej Lukjanec, Marek Andruška, Vladimír Kuznecov, Peter Mičuda, Daniel Jakabovič, Marián Faith, Michal Gabáni, Miloslav Michálik, Pavol Weiss, Pavol Sooš, Viliam Ridzoň, Radomír Tarek, Michal Gloznek, Ján Radič, Davit Berdzenišvili, Tomáš Orešanský, tréner Milan Rožánek

 

1997/1998 BK Slovakofarma Pezinok: Andrej Lukjanec, Peter Mičuda, Miloš Babič, Vladimír Kuznecov, Dragan Ristanovič, Marek Andruška, Milan Černický, Jason Walters, Miloslav Michálik, Davit Berdzenišvili, Marián Faith, Tomáš Orešanský, Viliam Ridzoň, Pavol Weiss, Michal Gloznek, tréner Justin Sedlák

 

1998/1999 BK Slovakofarma Pezinok: Andrej Lukjanec, Gordan Zadravec, Vladimír Kuznecov, Peter Mičuda, Dragan Ristanovič, Brett Szabo, Darius Sirtautas, Marek Andruška, Miloslav Michálik, Pavol Weiss, Josip Lovrič, Davit Berdzenišvili, Milan Černický, Tomáš Orešanský, Dušan Snopko, tréner František Rón

 

1999/2000 BK Slovakofarma Pezinok: Andrej Lukjanec, Peter Mičuda, Vladimír Kuznecov, Milan Černický, Pavol Weiss, Dušan Snopko, Marek Andruška, Brett Szabo, Gerald Lewis, Aramis Naglič, Dragan Ristanovič, Branislav Timko, Marek Štec, tréner František Rón

 

2000/2001 BK Slovakofarma Pezinok: Andrej Lukjanec, Peter Mičuda, Vladimír Kuznecov, Pavol Weiss, Marek Andruška, Dragan Ristanovič, Aramis Naglič, Devon Lake, Marek Štec, Daniel Ďuračka, Julián Beťko, Peter Háger, tréner Milan Černický

 

2001/2002 BK Slovakofarma Pezinok: Andrej Lukjanec, Peter Mičuda, Pavol Weiss, Aramis Naglič, Roman Krämer, Marijan Kraljevič, Dragan Ristanovič, Denis Mujagič, Vladimír Kuznecov, Ondrej Šoška, Branislav Tomek, Vladimír Hovaňák, Jozef Radakovič, Peter Háger, tréner Ľubomír Urban

 

2002/2003 BK Chemosvit Svit: Eduard Znanec, Nikola Jakšič, Dejan Stojanovič, Tibor Kmetoni, Peter Jankovič, Jozef Zabavník, Peter Fapšo, Miloš Pažický ml., Martin Veber, Jozef Krajčo, Peter Holúbek, Marcel Madaj, Peter Sedmák, tréner Miloš Pažický st.

 

2003/2004 BK E.S.O. Lučenec: Antonio Bičvič, Igor Kovačevič, Michal Tarabus, Mirko Ščekič, Martin Veber, Marcel Madaj, Juraj Suja, Maroš Kováčik, Petar Tanaskovič, Neven Čuzela, Peter Simonides, Tomáš Vorlíček, tréner Tibor Jány

 

2004/2005 K CERO SPU Nitra: Rytis Vaišvila, Branislav Tomek, Dragan Smiljanič, Matthew Crenshaw, Viliam Ridzoň, Peter Fapšo, Peter Seman, Miroslav Páleník, Matúš Dura, Jozef Vojtek, Roman Marko, Michal Cehula, Ondrej Kačáni, Michal Hantšok, tréner Ľubomír Urban

 

2005/2006 BK E.S.O. Lučenec: Igor Kovačevič, Ján Závodný, Mirko Ščekič, Dušan Švidraň, Lukáš Tolmáči, Michal Tarabus, Peter Kotian, Josip Šarin, Jozef Krajčo, Stanislav Galovič, Patrik Meluš, Martin Sýkora, Tomáš Štefánik, Tibor Kemenyík, tréner Krunoslav Krajnovič

 

2006/2007 Slávia TU Košice: Richard Leško, Velibor Radovič, Róbert Nuber, Štefan Svitek st., Dejan Stojanovič, Richard Mišinský, Ľubomír Utľak, Jozef Bučák, Juraj Probala, Michal Baťka, Jozef Zábavník, Vladimir Jojič, tréner Goran Miljkovič

 

2007/2008 BC Skanska Pezinok: Andrej Lukjanec, Glen Whisby, Peter Mičuda, Lorenzo Williams, Branislav Brliť, Dušan Snopko, Richard Urland, Marek Kozlík, Tomáš Holešovský, Libor Došek, Adam Lukšík, Lukáš Petráš, Lukáš Sečeň, Tomáš Michálik, tréner Milan Černický

 

2008/2009 BK AX SPU Nitra: Eugene Lawrence, Branislav Tomek, Dametri Hill, Ľuboš Pohánka, Andrej Červenka, Stanislav Votroubek, Peter Fapšo, Roman Vido, Roman Ivan, Richard Körner, Juraj Hašan, Ladislav Stojanov, tréner Ľubomír Urban

 

2009/2010 AB Cosmetics Pezinok: David Jackson, Yemi Nicholson, Andrej Lukjanec, Peter Mičuda, Marek Kozlík, Nenad Miloševič, Branislav Brliť, Richard Urland, Dušan Snopko, David Čermák, Martin Míčka, Michal Kvoček, Igor Majoroš, Matúš Mlynek, Lukáš Sečen, tréner František Rón

 

2010/2011 BK Astrum Levice: Mike English, Esian Henderson, Denis Toroman, Jozef Vojtek, Richard Urland, Andrej Červenka, Lukáš Bukovič, Mike Bernard, Tadej Koštomaj, Peter Seman, Richard Klein, Ladislav Lutovský, tréner František Rón

 

2011/2012 BC Prievidza: Sullivan Phillips, David Godbold, Paul Guede, Nicholas Livas, Bobby Davis, Corey Pelle, Liam Potter, Kasper Averink, Peter Pipíška, Daniel Boór, Tomáš Vošlajer, Róbert Šturcel, tréner Johan Roijakkers

 

2012/2013 BK Inter Incheba Bratislava: Martin Rančík, Alando Tucker, Nenad Miloševič, Justin Graham, Nenad Delič, Marlon Garnett, Peter Sedmák, Goran Bulatovič, Robert Skibniewski, Jakub Novysedlák, Jaroslav Musil, Andrej Kuffa, Richard Urland, Tomáš Ďurana, Michal Ondruš, tréner Aramis Naglič

 

2013/2014 BK Inter Incheba Bratislava: Martin Rančík, Nenad Miloševič, Ondřej Starosta, Justin Graham, Derek Williams, Andrej Kuffa, Michal Baťka, Martin Bílik, Goran Bulatovič, Jaroslav Musil, Stanislav Baldovský, Jakub Novysedlák, Samo Udrih, tréner Oleg Meleščenko

 

2014/2015 MBK Rieker COM-therm Komárno: T.J. Bannister, Luka Igrutinovič, Babatunde Alawoya, Saša Jankovič, Filip Halada, Jan Kratochvíl, Siniša Bilič, Michal Maslík, Matej Marchyn, Matúš Jurčina, Levente Slezák, Ladislav Stojanov, Marek Kozlík, tréner Miljan Čurovič

 

2015/2016 BC Prievidza: Svetozar Stamenkovič, Igor Marič, Jaytornah Wisseh, Marko Batina, Richard Körner, Mike Rostampour, Milan Stanojevič, Marek Jašš, Jozef Vojtek, Jakub Kádaši, Jakub Pasovský, Samuel Hupka, Adam Dobrotka, Jozef Huljak, tréner Miljan Čurovič

 

2016/2017 BK Inter Bratislava: Radoslav Rančík, Aleksandar Vlahovič, Nemanja Barač, Tomáš Mrviš, Martin Bílik, Aleksandar Radukič, James Kinney, William Walker, Salih Nuhanovič, Goran Bulatovič, Marek Kozlík, Lukáš Hoferica, Miroslav Páleník, Alex Ondruš, Richard Grznár, tréner Oliver Vidin

 

2017/2018 BK Levickí Patrioti: Miha Vašl, Milan Žiak, Tanel Kurbas, Žarko Djurič, Garrick Sims, Boris Bojanovský, Šimon Krajčovič, Mouloukou Diabate, Milivoje Mijovič, Martin Bachan, Martin Danielič, Patrik Adámik, tréner Teo Hojč

 

2018/2019 BK Inter Bratislava: Lee Skinner, Arik Smith, Michal Baťka, James Kinney, Michael Fusek, Nemanja Barač, Tomáš Mrviš, David Abrhám, Goran Bulatovič, Marek Kozlík, Andrej Kuffa, Jasmin Perkovič, Miroslav Páleník, tréner Aramis Naglič

 

2019/2020: SBL ukončená v marci bez určenia poradia (kvôli COVID-19; základnú časť s predstihom vyhral BK Inter Bratislava: Kenney Funderburk, Wesley Alcegaire, Mário Ihring, Goran Bulatovič, Richard Körner, David Abrhám, Dalibor Hlivák, Lee Skinner, Michal Baťka, Marek Kozlík, Michael Fusek, tréner Aramis Naglič)

 

KÁDRE SLOVENSKÝCH MAJSTROVSKÝCH TÍMOV ČS. BASKETBALOVEJ LIGY

 

1960/1961 Iskra Svit: Boris Lukášik, Dušan Lukášik st., Rudolf Vraniak, Ján Lehotzký, Zdeněk Setnička, Vladislav Brychta, Imrich Kočík, Štefan Vass, Kvetoslav Hrúz, Jozef Fabišík, Augustín Frantz, Ladislav Soročina, Rudolf Bahník, tréner Pavol Antal

 

1978/1979 Internacionál Slovnaft Bratislava: Stanislav Kropilák, Marian Kotleba, Peter Rajniak, Vladimír Padrta, Justin Sedlák, Pavol Bojanovský, Blažej Mašura, Ján Plesník, Ljuben Hagara, Ľubomír Považanec, Ján Kevenský, Milan Oleríny, Marián Vančík, tréner Rudolf Stanček

 

1979/1980 Internacionál Slovnaft Bratislava: Stanislav Kropilák, Marian Kotleba, Peter Rajniak, Justin Sedlák, Pavol Bojanovský, Jozef Michalko, Blažej Mašura, Ján Plesník, Ľubomír Považanec, Ján Kevenský, Peter Stanček, Peter Jančura, tréner Rudolf Stanček

 

1982/1983 Internacionál Slovnaft Bratislava: Stanislav Kropilák, Peter Rajniak, Vladimír Padrta, Pavol Bojanovský, Blažej Mašura, Peter Jančura, Ľubomír Pochaba, Ján Kevenský, Igor Kratochvíl, Marián Vančík, Jaroslav Koreň, Ivan Kopšo, Pavol Bobrík, tréner Miroslav Rehák

 

1984/1985 Internacionál Slovnaft Bratislava: Stanislav Kropilák, Peter Rajniak, Juraj Žuffa, Tomáš Michalík, Ľudovít Kristiník, Igor Kratochvíl, Ján Kevenský, Jan Žákovec, Ľubomír Pochaba, Petr Dorazil, Jaroslav Koreň, Miloš Procházka, tréner Miroslav Rehák

 

1988/1989 Baník Cígeľ Prievidza: Ľubomír Uhnák, Jaroslav Kraus,, Peter Jančura, Karol Varga, Marián Stopka, Branislav Jašš, Ľuboš Krivošík, Jiří Bárta, Peter Knob, Marián Marchyn, Anton Pekár, Pavol Miškovič, Alexander Vass, František Kurčík, tréner Ján Hluchý

 

1992/1993 Baník Cígeľ Prievidza: Dušan Lukášik ml., Ľubomír Uhnák, Jaroslav Kraus, Darius Dimavičius, Oleg Meleščenko, Josef Floreš, Ľuboš Jelačič, Marián Marchyn, Peter Sestrienka, Ivan Jusko, Erich Tábi, Igor Pipíška, tréner Ivan Chrenka

 

NAJZNÁMEJŠÍ SLOVÁCI V KÁDROCH ČESKÝCH MAJSTROVSKÝCH TÍMOV ČSBL

 

* Karol Horniak (1956 -- ÚDA Praha)

* Martin Ňuchalík (1964 -- Spartak Brno)

* Oliver Tomáš (1969, 1970, 1971 -- Slavia VŠ Praha)

* Branislav Sako (1971, 1972 -- Slavia VŠ Praha)

* Gustáv Hraška (1972, 1974, 1981, 1982 -- Slavia VŠ Praha)

* Vladimír Dzurilla (1973, 1975 -- Dukla Olomouc)

* Pavol Bojanovský (1975 -- Dukla Olomouc)

* Michal Arpáš (1976, 1977 -- Zbrojovka Brno)

* Juraj Žuffa (1981, 1982 -- Slavia VŠ Praha)

* Dušan Lukášik ml. (1982 -- Slavia VŠ Praha)

* Stanislav Kropilák (1984 -- RH Pardubice)

* Ľudovít Kristiník (1984 -- RH Pardubice)

* Martin Buňák (1988, 1990 -- Zbrojovka Brno)

* Július Michalík (1990 -- Zbrojovka Brno)

 

HRÁČI S NAJVIAC TITULMI V SLOVENSKEJ LIGE

 

9: Andrej Lukjanec, Peter Mičuda

7: Vladimír Kuznecov, Pavol Weiss

6: Marek Andruška

5: Milan Černický, Dragan Ristanovič, Dušan Snopko, Marek Kozlík

4: Richard Urland, Goran Bulatovič

 

(Viliam Ridzoň hral v ročníku 1993/94 za majstrovskú Prievidzu, ale v poslednom finálovom zápase nebol ani na súpiske, preto má oficiálne 3 tituly a nie štyri; ďalší hráči s tromi titulmi: M. Michálik, D. Berdzenišvili, T. Orešanský, A. Naglič, B. Tomek, P. Fapšo, M. Páleník, J. Vojtek, M. Baťka, N. Miloševič, A. Kuffa; tri tituly, čs. plus slovenská liga: J. Sedlák, J. Kraus, B. Jašš, Ľ. Uhnák, O. Meleščenko, Ľ. Jelačič, P. Sestrienka, I. Pipíška)

 

SLOVÁCI S NAJVIAC TITULMI V ČS. LIGE

 

5: Stanislav Kropilák

4: Gustáv Hraška, Pavol Bojanovský, Peter Rajniak, Ján Kevenský

3: Oliver Tomáš, Blažej Mašura, Juraj Žuffa, Peter Jančura

 

ZOZNAM MAJSTROV SLOVENSKEJ LIGY (1939–1945)

 

1939/1940 ŠK Bratislava

1940/1941 ŠK Bratislava

1941/1942 VŠ Bratislava

1942/1943 VŠ Bratislava

1943/1944 VŠ Bratislava

1944/1945: súťaž nedokončená

Najlepší hráč v lige: Gustáv Herrmann (získal dva tituly v 1940 a 1941). Top slovenským družstvom v 30. rokoch bola Herrmannova YMCA Bratislava, ktorá sa zúčastňovala finálového turnaja najlepších tímov z Čiech, Moravy a Slovenska.

 

NAJLEPŠÍ SLOVENSKÝ KLUB V JEDNOTLIVÝCH SEZÓNACH ČSBL (1945–1993)

 

1945/1946 VŠ Bratislava (2. miesto)

1946/1947 VŠ Bratislava (3.)

1947/1948 VŠ Bratislava (2.)

1948/1949 Sokol Bratislava (4.)

1949/1950 Sokol Bratislava (4.)

1950/1951 Sokol Bratislava (4.)

1951 Dynamo Košice (7.)

1952 Zdravotník Bratislava (4.)

1953 Slovan Bratislava (4.)

1953/1954 Slovan Bratislava (3.)

1954/1955 Slávia Bratislava (3.)

1955/1956 Slávia Bratislava (3.)

1956/1957 Slávia Bratislava (6.)

1957/1958 Slávia Bratislava (3.)

1958/1959 Slávia Bratislava (3.)

1959/1960 Slovan Bratislava (6.)

1960/1961 Iskra Svit (1.)

1961/1962 Iskra Svit (2.)

1962/1963 Iskra Svit (3.)

1963/1964 Iskra Svit (4.)

1964/1965 Iskra Svit (3.)

1965/1966 Iskra Svit (5.)

1966/1967 Iskra Svit (4.)

1967/1968 Iskra Svit (3.)

1968/1969 Iskra Svit (4.)

1969/1970 Baník Prievidza (6.)

1970/1971 Iskra Svit (8.)

1971/1972 Iskra Svit (6.)

1972/1973 Baník Prievidza (5.)

1973/1974 Baník Prievidza (7.)

1974/1975 Baník Prievidza (8.)

1975/1976 Inter Bratislava (4.)

1976/1977 Inter Bratislava (3.)

1977/1978 Inter Bratislava (4.)

1978/1979 Inter Bratislava (1.)

1979/1980 Inter Bratislava (1.)

1980/1981 Inter Bratislava (2.)

1981/1982 Inter Bratislava (2.)

1982/1983 Inter Bratislava (1.)

1983/1984 Slávia Žilina (5.)

1984/1985 Inter Bratislava (1.)

1985/1986 Chemosvit Svit (5.)

1986/1987 Inter Bratislava (3.)

1987/1988 Inter Bratislava (2.)

1988/1989 Baník Prievidza (1.)

1989/1990 Inter Bratislava (3.)

1990/1991 Baník Prievidza (3.)

1991/1992 Baník Prievidza (2.)

1992/1993 Baník Prievidza (1.)

 

TOP 10 SLOVENSKÝCH BASKETBALISTOV (19932020)

 

Spolu s Michalom Duchovičom, šéfredaktorom webstránky basketliga.sk, sme sa rozhodli o zostavenie rebríčku najlepších slovenských basketbalistov od roku 1993. Ak si chcete prečítať o našich elitných borcoch posledných troch dekád alebo len chcete vedieť, kto sa umiestnil na prvom mieste, kliknite tu. „...všetci behom svojej kariéry milovali basketbal. To je základný atribút na ceste k úspechu.“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

CYNICKÁ OBLUDA

V bubline pritakávačov

Začína byť celkom jasné, koho presne Matovič myslí, keď hovorí o múdrosráčoch.


Už ste čítali?